czwartek, 29 września 2011

STAGE FASHION MAGAZINE
Dziś wyjątkowy dzień. Dwudziestego dziewiątego września na światło dzienne wyszedł STAGE FASHION MAGAZINE - nowy magazyn on-line. Czasopismo, które ukazywać się będzie co miesiąc, powstało z inicjatywy dwóch Polaków mieszkających i działających w Paryżu - Rafała Korczyńskiego i Mikołaja Sokołowskiego. SFM skrystalizowało się z umiłowania do prostoty i prymarnych form, z potrzeby świeżego spojrzenia na minimalizm w jego różnorodnych postaciach.
Czytelnicy znajdą w nim filmy modowe, sesje zdjęciowe, projekty artystyczne, wywiady, wiersze i eseje, nad którymi pracuje międzynarodowy zespół fotografów, stylistów i dziennikarzy. Teksty publikowane będą w języku angielskim oraz francuskim.
STAGE FASHION MAGAZINE to także specjalny projekt wydawniczy, bowiem raz w roku rozszerzona, kompleksowa wersja magazynu zostanie opublikowana w formie papierowej i dostępna w wybranych księgarniach, galeriach, butikach i concept store'ach w Paryżu, Londynie, Mediolanie, Tokio i Nowym Jorku.
Już teraz polecam wszystkim pilotażowy Issue N°0, w którym Matthieu Brendon-Huger staje się twarzą SFM, Michał Martychowiec odpowiada na pytania Rafała Korczyńskiego, a Lawrence Aboucaya tłumaczy dlaczego jej paryska future cuisine bazuje na kiełkach.
A już niebawem pojawi się mój artykuł o Rafie Simonsie.


STAGE FASHION MAGAZINE was born of a dream of simple, primary shape.
STAGE FASHION MAGAZINE is the first online magazine focusing on presentation and analysis of fashion – minimalist, pure, extreme and future – as a way of life.
The reader thus receives top-quality editorial content including video, photography, interviews, esseys and poetry - all produced by an international team of photographers, stylists, artists and journalists 
STAGE FASHION MAGAZINE targets readers who are sensitive to absolute beauty and have sophisticated needs in regard to quality and aesthetics; people who seek tranquillity and silence in word and image.
STAGE FASHION MAGAZINE is an independent monthly based in Paris. Founded and produced by Rafal Korczynski and Mikolaj Sokolowski, the magazine features articles in English and French
Soon one of the issues is going to involve my article, in which Raf Simons and Rad Hourani form a vision of a new man.
Once a year, an expanded, comprehensive version of STAGE FASHION MAGAZINE will be published.
This special edition, called BACKSTAGE FASHION MAGAZINE, will be available in selected bookshops, galleries, boutiques and concept stores in Paris, London, Milan, Tokyo and New York.


Enjoy!

f.
fot. SFM

4 komentarze:

 1. Wizja nowego mężczyzny mnie przeraża. Wolałabym, żeby to jednak był ten, którego znam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Może okaże się, że ten, którego znasz to właśnie nowy. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Trafiłam tu przypadkowo, kiedy na last.fm patrzyłam na moich 'sąsiadów', w których właśnie Pan byl. Bardzo ciekawy blog, szczególnie podoba mi sie tutaj zwrócenie uwagi na to co się dzieje modowo w Polsce. Muszę przyznac, że polska moda jest troszkę nieśmiała, patrząc na to co się dzieje za granicą. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych lat ulegnie to zmianie, tym bardziej, że wiele polskich marek (np. Misbhv czy Solar) oferuje bardzo fajne ubrania za stosunkowo niską cenę. Mam jeszcze pytanie - czy będzie można liczyc na relację z Fashion Weeku w Łodzi? Chętnie bym sobie poczytała jakąś subiektywną ocenę, gdyż sama tam niestety nie będę mogła byc, a z gazetami to różnie bywa. Bloga oczywiście dodaję do zakładek :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. malaaja, dziękuję za ciepłe słowa. Obawiam się jednak, że o zimowej edycji tegorocznego Fashion Weeku będę w stanie napisać "pośrednio", bowiem na drodze do Łodzi stoi wiele innych obowiązków, od których ucieczki dla mnie nie ma. Jeśli stanowi to jakiekolwiek pocieszenie, postaram się niedługo poświęcić nieco słów kilku polskim projektantom, którzy sprowadzają modę w Polsce na odpowiednie tory.
  regards,
  f.

  OdpowiedzUsuń